Radek Caga PHOTOGRAPHY

Kontakt

„Nejlepší fotografie je taková, která se od ostatních liší v maximální možné míře.“

O mně

  • Ve stručnosti o mně


    S fotografováním jsem aktivněji začal počátkem roku 2010, kdy jsem si koupil svou první zrcadlovku Nikon D3000. Od začátku tedy používám fotoaparáty Nikon. V současnosti je moje fotografické zaměření především na reportáže sportu (převážně rally) a pak také na vážky. Postupem času se snažím své fotografie inovovat, vylepšovat a snažit se fotit alespoň z části jinak, než ostatní. Výsledky své práce zveřejňuji právě na tomto webu, ale také v redakci rally-mania.cz a od roku 2015 mám založenou facebookovou stránku RC PHOTO. Ačkoliv se věnuji fotografování už relativně dlouho, stále jsem amatérský fotograf, tedy ten, který má tuto aktivitu jako zálibu, nikoliv zaměstnání.

    Radek Caga
Radek Caga photography

RC BLOG

Kromě samotného fotografování zveřejňuji na svém blogu články, které jsou zaměřeny na fotografování a fotografickou techniku.

Čím fotím

Radek Caga

Moje aktuální fotografická technika


Fotoaparát Nikon D7200 je v současnosti moje hlavní zrcadlovka. Jako vedlejší zrcadlovku na focení zejména sportu používám i Nikon D7000.

Co se týká objektivů, tak jako základní zoom používám Sigmu 18-35mm f/1,8 DC HSM ART. Uvedený objektiv mám relativně nový, pořízený někdy koncem roku 2016. Hlavní tele objketiv, který používám je Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD, který patří mezi můj nejpoužívanější objektiv. Součástí mé fotograšny jsou i dva ultra široké objektvy, kterými jsou: Samyang 10mm f/2,8 ED AS NCS CS a rybí oko s cylindrickým zkreslením Samyang 8mm f/3,5 fish eye CSII. Jako poslední objektiv, který mám je Sigma 105mm f/2,8 EX DG OS HSM MACRO, se kterým aktuálně fotím makro fotografii. Tento objektiv rovněž nemám dlouho.

Přestože jsou všechny mé objektivy tzv. světelné, tak občas se nedá vyhnout použití externího blesku. Externí blesk mám originál Nikon SB600, který sice patří mezi méně výkonné, ale pro mé účely je asi dostačující.

RC PHOTO na facebooku

FACEBOOK

Stránka RC photo existuje také na facebooku, proto neváhejte, staňte se fanoušky stránky a pozvěte své přátelé.

Kontaktujte mne